Dobré knihy, jsou-li vskutku dobře a moudře napsány, jsou brusem duchů, pilníkem soudnosti, mastí pro oči, nálevkou moudrosti, zrcadlem cizích myšlenek a činů našich vlastních pak vodítky. J.A.K.

 
Křesťantiq - křesťanská elektronická knihovna

 
Tato stránka je průsečíkem několika "kultur". Ačkoliv mají jeden zdroj, pohlížejí na sebe někdy až nepřátelsky v přesvědčení, že jenom ta jejich je správná. Mluvím o křesťanských denominacích. Ale jak se zdá, každá z nich tvoří pouze část celku, kterým je Církev, tělo Kristovo. A tato stránka vznikla právě proto, abychom mohli přijmout to dobré, co v církvi vzniklo, abychom mohli být obohaceni novými myšlenkami a jinými pohledy. Naleznete tu proto pohromadě římsko- i řeckokatolické spisy, jakož i protestantskou literaturu. A pokud při četbě narazíte na myšlenky, se kterými nebudete a nemůžete souhlasit, neodhazujte knihu "do stoupy", ale hledejte to, co vás může obohatit. A možná společně přijdeme časem na to, že ti "druzí" jsou nám blíž, než jsme si původně mysleli.

Co je nového...

20.12.2003 - přidán odkaz na knihu Ferdinand Hejsa: Toleranční patent z 13. října 1781 (viz. Dějiny) a novinky na prosinec.
15.11.2003 - listopadové knižní novinky.
25.10.2003 - přidány odkazy na knihy Aloise Adlofa: Nástin dějin svobodné reformované církve (viz. Dějiny) a ThDr. Ľudovíta Fazekaše: Syn člověka (viz. Studie).
18.10.2003 - říjnové knižní novinky.
9.9.2003 - nějaké novinky na září.
24.8.2003 - přidány srpnové novinky.
19.7.2003 - přidána kniha ke stažení Lori Macgregorová: Kdo jsou Svědkové Jehovovi? (viz. Sekty).
15.7.2003 - přidán odkaz na knihu Marie Holkové: Terezka Martinová (viz. Biografie).

Starší
Chtěl bych, aby tato stránka sloužila především českým a slovenským křesťanům, a proto bych rád by zde do budoucna umístil co nejvíce křesťanských knih v těchto jazycích (a že jich bylo hodně, se dozvíte ze zde umístěného seznamu u nás vydaných knih). Knihy samotné nemají schopnost posílit naši víru nebo vybudovat náš vztah s Bohem, mohou nám však na této cestě pomoci. A ještě jednu poznámku na konec: "SPRÁVCE TÉTO STRÁNKY NEODPOVÍDÁ ZA OBSAH KNIH. JE NA VÁS ČTENÁŘÍCH, ABYSTE NA ZÁKLADĚ BOŽÍHO SLOVA POSOUDILI, ZDA-LI TO, CO AUTOR PÍŠE, JE ČI NENÍ PRAVDA!"


© 2001-2003 Tomáš Heczko Odeslat E-mail
Woko hlídá