Pastorace, psychologie

Daniel AngeRaněný pastýř
 HTMLVíra.czČíst
Jestliže pro druhé nic neznamenáš a sám sobě nevěříš, nestojí-li tvůj život za nic, protože neustále bloudíš, klopýtáš, propadáš se, pak je tato kniha pro tebe, dočteš se v ní jednu důležitou věc: Jsi milován, i když o tom nemáš zdání! Nebraň se setkání s Nejvyšším, ten nikdy nikoho neopustí! Vydalo Karmelitánské nakladatelství.

Prof. Isidor BaumgartnerPsychologie a víra
 HTMLVíra.czČíst
Vzdor vzájemné kritice je dialog mezi psychologií a vírou, psychoterapií a pastorací, možný a nutný. Obě se setkávají ve společném přání, aby se osoba stala subjektem - i když tato subjektivizace před Božím zrakem, tak jak o ně usiluje víra, není sdílena psychologií a psychoterapií. Tím důležitější je dialog o společných a rozdílných cílech a cestách subjektivizace. Vydalo Pastorační středisko.

A. CenciniŽivot v usmíření
 HTMLVíra.czČíst
Psychologický a náboženský pohled na zlo, spravedlnost, pocit viny, svědomí, odpuštění a usmíření. Nejsme dokonalí, a jestliže se zdokonalovat chceme, musíme začít tím, že zanecháme iluzí o dokonalosti. Vydalo nakladatelství Paulínky.

Dr. Henry CloudZměna přináší uzdravení
 HTMLVíra.czČíst
V tomto textu se renomovaný psycholog zabývá problematikou mezilidských vztahů a sebeurčení vlastní identity. Nabízí čtyři základní kroky, které přispějí k lepšímu osobnímu naplnění a uspokojivým vztahům, a pomohou čtenáři vyrovnat se s bolestivými vzpomínkami. Přináší převratné myšlenky, které mohou přispět k vnitřnímu uzdravení jednotlivců i celých společenství. Dr. Henry Cloud pracuje jako vedoucí pracovník v psychologickém centru na klinice Minirth-Meier v Newport Beach v Kalifornii v USA.

Viktor E. FranklA přesto říci životu ano (ukázky)
 HTMLKarmelitánské nakladatelství.czČíst
Jak psychiatr prožívá pobyt v koncentračním táboře, aneb psychoterapie v mezních situacích...

Karl FrielingsdorfAgrese vytváří vztahy (ukázky)
 HTMLKarmelitánské nakladatelství.czČíst
Ukázky kapitol: Agrese: Uvedení do problému; Agrese: Agrese a vztah.

A. GruenRozvíjet vědomí vlastní ceny
 HTMLVíra.czČíst
Zatímco si sebevědomý člověk nemůže dovolit slabost, sebedůvěra mi umožňuje být i slabý. Pocit vlastní hodnoty není nafoukanost, je to mnohem spíše cit pro vlastní cenu ve všech slabostech a mezích.

Max KašparůO radostech lidské duše s Maxem Kašparů (ukázky)
 HTMLKarmelitánské nakladatelství.czČíst
Naleznete zde tyto ukázky: Dvě kočky Proč se tak málo vídají štědrost s vděčností?; Život je změna Říká se, že by se měl člověk stydět, když se mění. To je nesmysl! Hanba je, když se nemění. (L. N. Tolstoj) K tomu dodával vtipně Winston Churchill, že jen blbec nemění své názory.; Smysl života Život člověka potřebuje současně "prostor i dno", potřebuje smysl i naplnění, tedy obsah i cíl. Jedno bez druhého není k užitku.; O ctnosti Vyznělo by trapně i směšně, kdyby se majitel prastarého parního válce chlubil tím, že na silnici ještě nikdy neplatil pokutu za překročení maximální rychlosti. Důvodem této "ctnosti" by nebyla řidičova snaha po respektování silničních předpisů, ale neschopnost jeho starého vraku se k dané rychlosti vůbec dopracovat.; O rozhodování Volba nad krabicí bonbnů není tak složitá jako volba nad krabicí vážných životních rozhodnutí. Ta, přestože mohou být zabalena do lesklých obalů jako cukrovinky, nemusí mít stejně sladký obsah... Oč jednodušší to mají oproti lidem loutky!

Jan KlasVnitřní uzdravení
 HTMLČasopis KompasČíst
 

kol.WWW.hľadajú sa priatelia (ukázka)
 HTMLDon Bosco.skČíst
Potrebujem priateľov. Chcem milovať. Nechcem byť sama. Chcem stretnúť priateľku srdca... Túžby, ktoré volajú po naplnení. Kniha je pomôckou, ako objaviť vo svojom živote ľudí, ktorých by sme milovali a ktorí by milovali nás. Kto mi je priateľom a ako ho nájdem?

J.H. NouwenNáš největší dar
 HTMLVíra.czČíst
Úvahy předního duchovního spisovatele dnešní doby o smrti a o službě umírajícím. Vydalo nakladatelství Zvon.

P. ing. Aleš OpatrnýMalá příručka pastorační péče o nemocné
 HTMLVíra.czČíst
Nemocný potřebuje člověka, aby došel k Bohu. Určeno všem, kdo chtějí prospět nemocným. Vydalo Pastorační středisko.

 Žena v církvi a ve společnosti
 HTMLVíra.czČíst
O ženách se nyní hovoří stále více. Proč tomu tak je? Proč je ženská otázka stále aktuálnější? Na tomto webu k tématu najdete:
PhDr. Jaroslav Šturma: Žena a rodina; Prof. dr. Miroslav Zedníček: Identita ženy ve světle stvoření; Mons. ThDr. Karel Vrána: Žena v pojetí filosofické antropologie (Člověk – muž a žena).