Partnerství a rodičovství

Daniel AngeTvé tělo je stvořeno pro lásku (ukázky)
 HTMLKarmelitánské nakladatelství.czČíst
Můžete si přečíst několik kapitol z této knihy: Přílišné zaměření na sex: vnitřní prázdnota, Sex, tělo a láska, Odosobněná sexualita: sexualita bez lásky, Co je mé tělo?, Manželství na zkoušku, Puberta, Rozdíly mužů a žen v oblasti milostných vztahů, Vzájemně se milovat: přizpůsobit se navzájem.

Pavel ČernýHomosexualita, homosexuální partnerství
83 kBRTFCírkev bratrskáStáhnout
 

 Děti nejsou záplaty - tři otázky pro lidi z praxe
 HTMLVíra.czČíst
Může vést rodičovství k zanedbávání vztahu? Co když rodičovství funguje, manželství však ne? Mnohdy se stává, že manželé o svůj vzájemný vztah s příchodem dětí přestávají pečovat. Omlouvají to nedostatkem času a tím, že všechnu péči věnují svým dětem. Co s tím?

Józef AugustynKde jsi, Adame? (ukázky)
 HTMLVíra.czČíst
Výstižný a přehledný pohled na lásku: k Bohu, k bližnímu, k sobě samému. Dále Sexualita. Sexualita je darem samého Stvořitele. Devalvace sexuality je devalvací celé osobnosti. Vydalo Karmelitánské nakladatelství.

Józef AugustynSexualita v našem životě (ukázky)
 HTMLKarmelitánské nakladatelství.czČíst
Můžete si přečíst několik kapitol: Spojení sexuality se světem citů, Sexuální vývoj dítěte před obdobím dospívání, Pozitivní pohled na lidskou sexualitu, Sexuální vývoj v období dospívání, Potřeba sexuální výchovy, Sexuální výchova před obdobím dospívání, Sexuální výchova v období dospívání, Zájem o sex, Některé emocionální mechanismy lidské sexuality, Masturbace, Mezilidské vztahy, Homosexualita, Emocionálně-sexuální traumata a jejich následky, Jak léčit sexuální traumata, Výchova k manželství, Celibát, Integrace sexuality.

Georgette BlaquierováOdvaha žít lásku (ukázka)
 HTMLKarmelitánské nakladatelství.czČíst
Cesty lásky Manželství není vždycky procházka s kytkou v ruce...

Dr. Henry Cloud a Dr. John TownsendProsím Tě, mami... (ukázky)
 HTMLServerČíst
Text se zabývá vlivem maminek na životy jejich dětí. Kniha přináší netradiční pohled na úlohu matky při utváření osobnosti každého člověka. Na řadě skutečných příběhů ilustruje pozitivní i negativní dopad mateřské výchovy ve vztahu k matčiným charakterovým kladům i záporům. Obsah článku: V čem je chyba? | Musí to tak být? | Dvě závažné věci | Vaše matka | Zbylé pocity | Vzorce chování ve vztazích | Proces mateřství |Reakce na mateřskou péči | Naše výchozí předpoklady. Vydalo nakladatelství Návrat domů.<

Louis EvelyLáska a manželství (ukázky)
 HTMLVíra.czČíst
Otcovství (a mateřství)Mnoho mužů má děti, ale málo dětí má otce. Nikdo a nic nemá takovou moc nad naším srdcem, jako ten, kdo je na nás úplně závislý. Děti si všechno pamatují a jak jednají podle toho, co si vy o nich myslíte. Ten, kdo není přijat, nemůže přijímat. Ten, kdo není milován, neví, co to je milovat. Je ještě něco horšího než otázky bez odpovědi - jsou to odpovědi bez otázky. Dítě má zázračnou schopnost v náboženské oblasti napodobovat. Věrnost. Prospívá manželství lásce nebo ji zhasíná? Zeptejte se mladých lidí, kolik znají domácích krbů, které na ně působí tak, že by si přáli, aby se jim podobal jejich budoucí domov. Láska znamená být v temnotách věrným tomu, co jsme viděli ve světle. Láska je schopna vzkřísit lásku. Vydal Grantis.

Jana FenclováKdyž dítě nepřichází
 HTMLVíra.czČíst
Zkušenost manželů, kteří se vyrovnávali s tím, že nemohou mít vlastní děti.

Dieter FunkeSchopnost vytvářet vztahy a její poruchy
 HTMLVíra.czČíst
Teolog, psychoanalytik a pastoralista v jedné osobě pojednává o jedné velmi důležité schopnosti lidí... Vydalo Pastorační středisko.

Giordano, Lasconi, BoscatoHorúce témy (ukázka)
 HTMLDon Bosco.skČíst
Pre všetkých mladých a dospievajúcich, ktorých trápi toľko otázok a problémov… Doplnené množstvom testov, príbehov a ilustrácií.

Pavol HudákĎakujem, že si (ukázka)
 HTMLDon Bosco.skČíst
Viem, že mladým ľuďom treba odovzdať skutočnosť o ľudskej láske v ich reči, aby si mohli vo chvíľach skúšky uvedomiť nesprávne smerovanie vzťahu, prípadne nájsť si taký vzťah, ktorý im neprinesie sklamanie. Preto by som vám v tejto knihe chcel odovzdať to, čo mi cez množstvo životných príbehov umožnil spoznať Boh.

P. Vojtěch Kodet OcarmLáska se musí přelévat - rozhovor
 HTMLVíra.czČíst
Každá láska se musí přelévat. I vzájemná láska manželů musí překročit jejich vzájemné vztahy k širší společnosti...

Tonino LasconiTajomná reč tela (ukázka)
 HTMLDon Bosco.skČíst
Táto kniha rozpráva o vás, mladí muži a ženy, ktorí si posielate posolstvá... celým telom. Spoznajte sami seba a naučte sa čítať gestá iných.

Victoria MontanaNebojte se života
 HTMLFatym.comČíst
80 katechezí pro mladší školní dět. Katechetická příručka pro rodiče a vychovatele. Publikace zatím není k dispozici v tištěné podobě. Souhlas s šířením html textu je jen předpokládaný, autorku se nám nepodařilo dosud kontaktovat.(pozn FATYMu)

P. ing. Aleš OpatrnýManželství - zamyšlení
 HTMLVíra.czČíst
Kdo by znal jen teologii, ten může psát o manželství až nadpozemsky vznešeně. A bude mít nejspíš pravdu, ale ne celou. A kdo by znal jen příběhy manželů plné starostí, mohl by psát o manželství až nesnesitelně střízlivě nebo přímo smutně. Nejlepší je zřejmě spojit obojí - jak vznešené myšlenky o tom, čím manželství může a má být a pozemské zkušenosti s tím, jak to mezi lidmi v manželství bývá.

P. ing. Aleš OpatrnýPříprava na manželství
 HTMLVíra.czČíst
Jak katolická církev chápe manželství, psychologie a teologie partnerských vztahů, vztahy k rodičům, přátelům a církvi, spiritualita manželského života, manželství a sexualita, obsah manželského slibu. Publikace je určena nejen těm, kteří se připravují na manželství...Vydalo Pastorační středisko.

P. ing. Aleš OpatrnýŽivot rozvedených v církvi
 HTMLVíra.czČíst
Upravený přepis přednášky ze setkání rozvedených. Vydalo Pastorační středisko.

Ladislav SimajchlDospívání
 HTMLFatym.comČíst
Příprava na příjetí svátosti biřmování. Další příručka P. Simajchla z cyklu výchovy a sebevýchovy od dětství až po manželství. Vhodná jak pro ty, kteří se na biřmování připravují, tak pro ty, kteří přípravu vedou.

Ladislav SimajchlLáska pod lupou
 HTMLFatym.comČíst
Příprava na manželství. Další příručka P. Simajchla z cyklu výchovy a sebevýchovy od dětství až po manželství. Nejen pro ty, kteří se na manželství již bezprostředně připravují.

Ladislav SimajchlManželství v záběhu
 HTMLFatym.comČíst
O radostech a trampotách prvních let manželství. Poslední kniha tohoto volného cyklu se zajímavými postřehy i pro ty, kteří již v manželství žijí delší dobu.

Ladislav SimajchlRodiče a školáci
 HTMLFatym.comČíst
Čítanka o výchově dětí od školáčků po studenty. Pro rodiče dětí školního věku (od 1. třídy až po pubertu včetně). Poslední kniha, kterou autor zatím napsal.

Ladislav SimajchlSebevýchova k manželství
 HTMLFatym.comČíst
Jak se v mládí vychovávat k životu ve dvou. Tenký sešitek se zajímavě psaným zamyšlením na téma, které mládež dost zajímá. Používá se jako dárek při různých besedách s mladými (7. třída až střední škola).

Ladislav SimajchlSpolečně k Bohu
 HTMLFatym.comČíst
O mravní výchově dítěte v předškolním věku. Vynikající pomůcka pro rodiče a prarodiče k vedení dětí k Bohu a k dobru. Stejně jako většina ostatních knih P. Ladislava Simajchla je psaná velmi živě, stylem, přístupným i lidem, kteří o Pánu Bohu ještě moc neslyšeli. Používáme ji jako dárek pro lidi, kteří u nás křtí dítě.

Ed a Gay WheatoviTajemství milování (ukázky)
 HTMLVíra.czČíst
Neschopnost současné kultury vytyčit meze zdravého a pozitivního přístupu k sexualitě může přinášet mnohé problémy nejen jednotlivcům, ale i společnosti. S knihou Tajemství milování se však autorům zdařila neuvěřitelná věc: aniž by rezignovali na tradiční morální hodnoty a jejich zakotvení v křesťanství, přistupují k sexualitě jako k fenoménu, který představuje jedinečné obdarování člověka od Boha. Tajemství milování je vlastně příručkou sexuální výchovy pro dospělé.Tajemství milování je jedinečnou knihou, neboť nic ani vzdáleně blízkého u nás dosud nevyšlo. (Z komentáře MUDr. Prokopa Remeše) Kniha je určena především pro manželské páry a pro snoubence, kteří se na manželství připravují; dále pro manželské páry, které mají problémy ve svém sexuálním životě; lékařům a odborníkům, kteří se věnují manželskému poradenství a každému, kdo chce dobře porozumět vlastní sexualitě. Ukázky kapitol: Sexualita je Božím darem pro nás; Sexualita je určena k potěšení; Síla sexuální intimity, Překážky k vytvoření intimity, Jak dosáhnout intimity. Vydalo nakladatelství Návrat domů.

H. Norman WrightNavždy tátovo děvče (ukázka)
 HTMLVíra.czČíst
Ať se nám to líbí nebo ne, váš otec má na vás trvalý vliv. Ať již vám byl blízký nebo vzdálený, fyzicky přítomný či nepřítomný, chladný nebo vřelý, projevoval vám svou lásku či vás zneužíval, váš otec na vás zanechal svůj otisk. A váš život ovlivňuje dosud - pravděpodobně víc, než si uvědomujete. Ojedinělá práce amerického autora citlivým způsobem pojednává o významu a jedinečnosti vztahu mezi otcem a dcerou - tedy o oblasti, která je pro mnohé ženy trýznivá a zraňující. Vydalo nakladatelství Návrat domů.